האיחוד האירופי עם גנץ:"מירוץ חימוש במזרח התיכון"

האיחוד האירופי בישראל. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ במפגש עם שגרירי האיחוד האירופי:"החתירה של איראן לגרעין פותחת מירוץ חימוש בכל המזרח התיכון – לא כל הסכם מול איראן יביא את התוצאה הנדרשת".

האיחוד האירופי ושר הביטחון
שר הביטחון בני גנץ נפגש  עם שגרירי מדינות האיחוד האירופי בישראל, ביחד עם שגריר האיחוד בארץ, עמנואל ז'ופרה.להלן עיקרי הדברים שאמר גנץ בסוגיות השונות שהועלו.

 

שר הביטחון:"הסכמי אברהם הם שינוי תפיסתי – אזורי".

בנוגע להסכמי אברהם ולפלסטינים: "הסכמי אברהם הם שינוי תפיסתי – אזורי, ושינוי בשטח- בהזדמנות להביא שלום חם, בהזדמנויות הכלכליות וגם בהזדמנויות הביטחוניות. אני מציע לפלסטינים לא לפספס גם את ההזדמנות הזו אחרת הם יישארו מאחור. העובדה שהם מנסים לגייס הלוואות מאירופה במקום לקחת את הכסף שלהם פוגעת קודם כל בתושבי הרשות."

גנץ הוסיף: "זה לא סוד שהתנגדתי לסיפוח חד צדדי והבהרתי זאת לאמריקאים, שהבינו שצריך למצוא דרך אחרת להתקדם. כעת צריך לנצל את המצב החדש באזור, ולחתור למצב שיש שתי ישויות- ישראלית ופלסטינית. ההיצמדות לקווי '67 כתנאי למשא ומתן, אינה מציאותית ולא משרתת את המטרה. אנחנו חייבים למצוא את הדרך להיפרד האחד מהשני ברמה האזרחית והפוליטית, וברמה הביטחונית ישראל חייבת להמשיך לשלוט במרחב. בממשלה הנוכחית, הפלסטינים לא ימצאו שותף יותר מוכן לדיאלוג ממני".

 

"הממשל האמריקאי יפעל כדי לבלום את התוקפנות האיראנית"

בנוגע לאיראן וההתעצמות שלה: "אני בטוח שהממשל האמריקאי, ללא קשר לתוצאות הבחירות שאנו ממתינים להן, יפעל כדי לבלום את התוקפנות האיראנית באזור ולמנוע ממנה את פיתוח היכולות הגרעיניות, השאלה היא רק כיצד. האצת פרויקט הגרעין והתוקפנות של איראן גורמת למירוץ התחמשות אזורי. כמי שעוסק בשמירה על היתרון האיכותי הישראלי במרחב, אני מודע היטב לאתגר. איראן גרעינית תאיים על מדינות אחרות באזור לא פחות מאשר על ישראל כך שכל הסכם עם איראן, צריך להסתכל על המציאות בצורה מפוכחת ומציאותית- לכן אין חלופה למדיניות הלחץ המירבי וחשוב שיתר מדינות העולם יצטרפו אליה."

בנוגע למתיחות בלבנון- גנץ הציג לשגרירים מפה של פריסת הטילים במרחב האזרחי ברחבי לבנון ואמר: "זו לא הדמיה, זו המציאות בלבנון- חיזבאללה מפר את החוק הבינלאומי ומסתיר אמל"ח באזורים אזרחיים שהיו אמורים להיות מפורזים, בחלק מהמקרים בתוך בתים של אזרחים. אם נצטרך לתקוף בלבנון, זה יקרה במוקדים האזרחיים האלו ובמחיר כבד.

 

שר הביטחון בני גנץ
שר הביטחון בני גנץ צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

 

שר הביטחון

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן