הבית היהודי מציגים: תכנית חומש לציונות הדתית

כמסקנה מהבחירות בבית היהודי מציגים: תכנית חומש לציונות הדתית – פתיחת השורות לקהלים חדשים והקמת מועצה ציבורית רחבה

כחלק מהפקת הלקחים והסקת מסקנות משתי מערכות הבחירות שהיו השנה, הקים יו"ר הבית היהודי ושר החינוך הרב רפי פרץ צוות חשיבה שיבנה תכנית ארוכת טווח לבית היהודי בפרט ולציונות הדתית בפרט.

במסגרת התכנית תיעשה בדיקת עומק והפקת לקחים ממערכות הבחירות האחרונות וכן חידוד ובירור שאלת הזהות הציונית דתית במרחב הפוליטי בישראל.

תכנית החומש של הבית היהודי. תמונה: דוברות הבית היהודי.

מיד בתום הבחירות פנה יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לסגן השר לשעבר הרב אלי בן דהן שסיים שנים ברוכות של פעילות פוליטית עניפה ולח"כית לשעבר עידית סילמן להוביל את התוכנית יחד עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך על מנת לגבש את התכנית.

אחת הפעולות המרכזיות במהלך היא הקמת מועצה ציבורית רחבה שתייצג את מגוון הזרמים בציונות הדתית ותפעל באמצעות שולחנות עגולים בכלל סוגיות הליבה הערכיות של הציבור. המועצה תפעל באופן שוטף ותייצר ניירות עמדה שיחייבו את הסיעה לדון בהם ולקיים בפועל את מסקנותיהם.

במכתב שנשלח לכלל הפעילים אומרים בבית היהודי כי "בסיום שנה בה הציונות הדתית מסכמת שתי מערכות בחירות מאתגרות ומורכבות ולאחר משבר פנימי ממנו יצאנו מחוזקים, כעת הבשילה השעה לקיים בדק בית וברור מעמיק בנוגע להמשך דרכה, למיקוד מטרותיה ולשינויים היסודיים שעל מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לעבור במטרה לקחת חלק משפיע במרחב הציבורי והפוליטי במדינת ישראל בשנים הבאות."

עוד הם מציינים כי כבר כעת ניתן לפנות אליהם על מנת להעלות רעיונות לסוגיות הליבה וכן להמליץ על מועמדים ומועמדות לחברות במועצה הציבורית.
בשלב השני אומרים, "נפנה לאיחוד כולל של הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית על מנת לממש את רצון הציבור ולמקסם את היכולת האלקטורלית של הציבור על שלל גווניו."

ח"כל עידית סילמן מסרה: " משימתינו להוות בית מייצג לכל הזרמים והגילאים מתוך ראיה כוללת ערכית של הציונות הדתית לכלל אזרחי המדינה של הכלה סובלנות ומצויינות. מדובר בתהליך עמוק ומשמעותי, באופן נייצר מפלגה אחת שרוב בנות ובני הציונות הדתית יוכלו להנות מהנהגתה והרגשת יצוג בציבורית בכלל ובכנסת ישראל בפרט."

מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך מסר: "חיבור הכוחות בציונות הדתית אינו מתחיל ונגמר בפוליטיקה. הוא תוצר של עבודת עומק שמציבה את האתגרים והמשימות של הציונות הדתית לעשור הקרוב. הפקת הלקחים וההערכות להמשך מתבצעת בשני מישורים: המפלגתי והציבורית. במקביל לסיום עבודתה של המועצה הציבורית ושרטוט מפת הדרכים, נפנה לאיחוד של כלל הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית."

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן