הדגלים השחורים:מרגישים את ההסתה

הדגלים השחורים מסרו לקראת הצעדה מכיכר ציון: "אנו מרגישים על בשרנו היום את ההסתה שנתניהו החל לפני למעלה מרבע מאה".השחקנית אורנה בנאי:"יצחק, אין יום שאנחנו לא מתגעגעים אליך".

הדגלים השחורים מסרו לקראת הצעדה מכיכר ציון: "אנו מרגישים על בשרנו היום את ההסתה שנתניהו החל לפני למעלה מרבע מאה".

"עשרות מקרי אלימות, ניסיונות דריסה, קללות, נאצות- ספגנו הכל. למדינת ישראל מגיע יותר. מגיע לנו ראש ממשלה שאוהב את האזרחים והאזרחיות ולא מסית נגדם. מגיעה לנו ממשלה מתפקדת שעובדת עבור האזרחיות והאזרחים. נמשיך במאבק על דמותה של ישראל- עד שנתניהו יודח״.נאמר בהודעה.

אורנה בנאי:"שיסוי, פילוג והסתה הם מפעל חייו"

השחקנית אורנה בנאי בצעדת המחאה מכיכר ציון לבלפור עם דמעות בעיניים."יצחק, אין יום שאנחנו לא מתגעגעים אליך. איזה פספוס. איך הם רצחו וירשו. 25 שנה ואותו האיש עדיין על המרפסת".

"הוא מעולם לא ירד ממנה.שיסוי, פילוג והסתה הם מפעל חייו.גם ההתקרבנות היא חלק ממפעל ההסתה. ביום השנה לרצח רבין ביבי בחר לדבר על עצמו ולהמציא איומים ברצח כלפיו וכלפי משפחתו כדי להתיר את דמם של המפגינים."

אלפים צועדים בשעה זו מכיכר ציון לבלפור, לציון 25 שנים לרצח רבין. את צעדת המחאה מארגנת תנועת 'שלום עכשיו'.

מ'שלום עכשיו' נמסר: "רבין נרצח משום שהוביל באומץ תהליך שלום. בתום מסע הסתה פרוע בהובלת מנהיגים מימין. לצערנו, אווירת הפילוג והשיסוי מעצבת את המרחב הציבורי בישראל. 25 שנים אחרי הרצח הנורא. מי שעמד אז על המרפסת ממשיך להסית גם היום.נמשיך להיאבק להגשמת חזונו של רבין."

מוקדם יותר, עם צאת השבת, קיימו פעילי התנועה ברחבי הארץ טקסי הדלקת נרות לזכרו של רבין ומורשתו במוקדי ההפגנות השונים מדן ועד אילת.

 

הדגלים השחורים
הפגנת הדגלים השחורים בכיכר רבין . קרדיט :הדגלים השחורים

 

מסרים מהדגלים השחורים

 

View this post on Instagram

 

תנועות המחאה ״קומי ישראל״, ״החזית הוורודה״, ״הבעלבתים״, ״התעוררנו״, ״חקירה עכשיו״, ״קריים מיניסטר״, ״הדמוקרטים״ והדגלים השחורים בהודעה משותפת:

היום (ב') הודיעו תנועות המחאה על קיום הפגנות במעל 1000 מוקדים בכל הארץ, שתי צעדות בירושלים וההפגת ענק בבלפור בשבת הקרובה. התנועות קוראות למשטרת ירושלים להרחיב את שטח ההפגנה.

אחת הצעדות תצא מבית הנשיא במחאה על התעלמותו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ממקרי האלימות הקשים נגד מפגינים. במקביל תצא גם צעדה מגשר המיתרים.

בהמשך למכתב מכלל תנועות המחאה משישי האחרון ובעקבות מקרי האלימות הרבים נגד מפגינים קוראות התנועות למשטרת ירושלים לתגבר את השמירה על המוחים ולנשיא המדינה לגנות באופן נחרץ את מקריי האלימות הקשים נגדם.

מהתנועות נמסר: ״אנחנו נמשיך להפגין כפי שהפגנו עד היום בכל רחבי הארץ ובבלפור: אזרחים ואזרחיות מהשורה, עם שלטים מהבית ודגלים רבים. כי כל אזרח שיוצא מהבית הוא מנהיג המחאה הזו.״

תנועות המחאה הוסיפו: ״לאזרחי ישראל מגיעה תקווה ומנהיגות אמיתית שרואה את האזרחים והאזרחיות. אנחנו פותחים בשבת הקרובה פרק חדש במאבק נגד ראש ממשלה כושל.

דווקא בימים אפלים אלו, אנחנו נייצר יחד תקווה לכל חלקי החברה הישראלית.״ תנועות המחאה המשיכו: ״בהפגנות בשבת האחרונה יצאו מעל 260 אלף מפגינים ומפגינות שהוכיחו כמה העם שלנו צמא לעתיד חדש.

עתיד שבו ראש הממשלה שלנו הוא אדם הגון ונקי כפיים שעובד למען הציבור. עתיד שבו הכנסת פועלת כדי לשפר את חיי האזרחים. עתיד ללא הסתה, ללא שנאה, ללא אלימות. עתיד של שלום בתוך החברה הישראלית.

הוא הייאוש, אנחנו התקווה.״ @kumiisrael @pink.front @habalbatim @crimeministerofficial @en_mazav #לך #ביביתתפטר #הדגליםהשחורים

A post shared by מחאת הדגלים השחורים (@official_black_flags) on

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן