הצעות אי האמון של האופוזיציה נדחו

מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. מפלגות האופוזיציה הגישו שלוש הצעות אי אמון שנדחו ע"י הממשלה. שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיב להצעת אי האמון של ימינה.

הצעת אי אמון
שר הבריאות יולי אדלשטיין, צילום: דוברות הכנסת

ההצעה "כישלון הממשלה בהתמודדות עם המשבר הכלכלי" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של 63 מתנגדים לעומת 44 תומכים.

ההצעה "מחדל הממשלה בטיפול בפשיעה בחברה הערבית" הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 65 מתנגדים לעומת 31 תומכים ונמנע אחד.

ההצעה "מחדל הטיפול בקורונה" (ימינה) נדחתה ברוב של 65 מתנגדים לעומת 29 תומכים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין השיב להצעה של ימינה ואמר: "לגבי התוצאה של הדגימות והבדיקות. טיפלנו במצב הזה של צוואר בקבוק. נכון להיום ניתן לבצע באופן אמיתי 15,000-17,000 בדיקות ביום ב-37 מעבדות. בשבועות הקרובים היקף ביצוע הבדיקות יעלה לכ-40,000 ביום.

בנוסף לבדיקות, צריך להגביר משמעותית גם את האכיפה, לצד הסברה נכונה שאנחנו מבצעים גם בעצם ימים אלו. אין איש בישראל שלא יודע מהם שלושת כללי משרד הבריאות לשמירה מהקורונה. אני מדגיש, אכיפה טובה תמנע סגירה של המשק. לצערי הרב, לא כולם, גם בבניין הזה, גם במליאה הזו. אנשים שהסתכלו לי בעיניים כשהערתי להם על המסכה ואמרו: יולי, עזוב אותי, אל תהיה כמו כל הנודניקים, אין שום קורונה.

לחלק גדול מהאנשים לא אכפת מכללי זהירות בסיסיים, וכשאחר כך אומרים לנו, אסור לסגור – אני יודע שאסור לסגור, אבל איך אני לא אסגור אם אנשים לא עושים דברים אלמנטריים? בינתיים מחזיקים מעמד אבל מאוד-מאוד צמאים לשיתוף פעולה של הציבור ועוד יותר לדוגמה אישית של נבחרי ציבור בתחום הזה."

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן