"מול התוכנית ההרסנית של טראמפ קם דור חדש שיתיישב בכל ארץ ישראל"

ותיקי ההתיישבות ביהודה ושומרון ועשרות פעילי תנועת נחלה מחו נגד "תוכנית המאה" של טראמפ מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים. בני קצובר: "מדובר בסוכריה עם רעל בתוכה". דניאלה ויס: "אסור לממשלת ישראל לקבל את התוכנית בשום פנים ואופן".

מייסדי ההתיישבות ועשרות פעילי תנועת נחלה הפגינו בגן העצמאות בירושלים, מול הקונסוליה האמריקאית, למחות ולהתנגד ל"תכנית טראמפ", במטרה לעצור את התוכנית שתמסור למעשה לידי הערבים חלקים גדולים ממרכז ארץ ישראל, ותסכן ישובים רבים. בין הדוברים בכינוס המחאה היו מייסדי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון אליקים העצני, דניאלה וייס, בני קצובר, הרב עוזי שרבף ועוד.

בכנס החירום הוצג לפעילים מתווה הפעילות ההסברתית ופעילות השטח של תנועת נחלה, שייצא לפועל בימים הקרובים. מטרת הפעילות תהיה להניע את הציבור הישראלי להתנגד ל"תוכנית המאה", וזאת בהתבסס על העובדה כי רובו המוחלט של עם ישראל מתנגד נחרצות להקמת מדינה פלשתינאית בלב ארץ ישראל. ב'נחלה' יודעים לספר כי למעלה מ-50 משפחות ממתינות לאות ומוכנות להקים באופן מיידי ישובים חדשים ובתקופה הקרובה מתכוונים בתנועה לקדם את המהלך.

דניאלה וייס. קרדיט צילום: דוברות נחלה

ראש תנועת נחלה דניאלה וייס תקפה את הניסיון להסתיר את האמת מהציבור והבהירה כי המפות ידועות ומפורסמות בעברית ובאנגלית. לדבריה: "איך ייתכן שתומכי התוכנית אומרים שעדיין לא ראינו את המפות, כאשר הן גלויות לכל? התכנסנו כאן לומר בצורה ברורה – לא לתוכנית טראמפ. אסור לממשלת ישראל לקבל את התוכנית הזו בשום פנים ואופן".

וייס הוסיפה ואמרה: "אני רואה את הדור שצומח פה, שיש לו דבקות לארץ ישראל ונכונות להקריב את הנפש למען הארץ, וזה נותן לי את הכוח להאמין שמול התוכנית ההרסנית הזאת עומד דור חדש שיתיישב בכל ארץ ישראל. בחזוני, אני רואה שראש הממשלה מתקשר אלי באחת לפנות בוקר ואומר שהוא רוצה להקים עשרה יישובים חדשים, והאם אני מסוגלת לזה. ואני בדמיוני אומרת לו – עד מחר בבוקר אנחנו מביאים לך עשרה יישובים חדשים ברחבי יהודה ושמרון, ומקיימים את הפסוק עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה".

אליקים העצני שמפאת גילו לא היה יכול להגיע לכנס, אמר בסרטון מיוחד שהוקרן: "אין תקדים בהיסטוריה האנושית שמי שניצח במלחמה ומספח את השטחים החיוניים לביטחונו, מפצה את התוקפן שהפסיד בחלקים מהמדינה שלו. איך הגענו למצב שבשיח הישראלי מוכנים לדבר על ויתור על אדמות המורשת שלנו, אדמות שישבו בהן יהודים שנטבחו וגורשו? איך עולה בדעתו של מישהו לחשוב שזה לא שלנו?" זעק העצני בסרטון.

בנו של העצני, בועז, הוסיף: "שלא יטעו אתכם, בארה"ב יש כוח אדיר של אוהבי ישראל אוונגליסטים. ברגע שהם יבינו שלוקחים את ארץ התנ"ך ונותנים אותה לכנופיית טרור, הם יתנגדו, והנשיא טראמפ יברח מהתכנית, כי אלו קהל המצביעים שלו. הם אלה שדחפו להעברת השגרירות לירושלים. בניגוד לעצות אחיתופל, מי שזירז את טראמפ בהעברת השגרירות הם הנוצרים האוונגליסטים".

איש ההתיישבות בני קצובר: ״כשחזר נתניהו מהאו"ם הוא אמר כי בתוך פחות משבוע יכריז טראמפ על תוכנית הריבונות המלאה, אבל יום לאחר מכן חזר בו והכל יתהפך. כל זה קרה בגלל הכוחות האנטישמיים במשרד החוץ האמריקני שהודיעו למדינת ישראל שאין דבר כזה לקחת רק את החלקים הטובים בתוכנית טראמפ, ושניאלץ לקבל את כולה. כך קיבלנו סוכריה עם רעל בתוכה.״

צבי אלימלך שרבף, יו"ר תנועת נחלה :״התאספנו פה כדי להגיד בצורה ברורה : לא לתוכנית טראמפ! גם אם ינסו לפתות אותנו עם סוכריית הריבונות ,נמשיך לומר בקול צלול : לא ולא, אבל כן להתיישבות היהודית בכל מרחבי ארץ ישראל״

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן