ממשיכים את דרכה של רינה שנרב הי"ד: "הם לא הגיעו למעיין, היום השלמנו את המסע"

שבוע לאחר הפיגוע שבו נרצחה רנה שנרב ונפצעו אביה ואחיה, צעדו עשרות במסלול שמוביל אל המעיין ובו התפוצץ מטען החבלה. ראש העיר יאיר רביבו: "חזרנו לדולב, למעיין דני, שבוע בדיוק לאחר הירצחה של רנה שנרב הי"ד, קיימנו עצרת, טבלנו במעיין והבטחנו להמשיך את המסע לעשות טוב בע"ה". אחותה: "אנחנו בוחרים בחיים. נטייל, נלמד, נתנדב ונצחק. רנה מתווה לנו את הדרך"

מאות מחבריה ומכריה של רִנה שנרב, שנרצחה לפני שבוע בפיצוץ מטען סמוך למעיין עין דני הסמוך להתנחלות דולב, קיימו ביום שישי האחרון אירוע לזכרה וצעדו במסלול המוביל למעיין. ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו וראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, פתחו את השיירה בדרך אל המעיין ביחד עם המטיילים הרבים שנכנסו למים הנקיים במעיין דני המדהים, על שמו של תושב העיר דני גונן הי"ד, שנרצח בפיגוע לפני ארבע שנים בסמוך למעיין.

בתמונה: ראש העיר יאיר רביבו מניף את דגל ישראל במעין דני: "נמשיך את המסע של רנה לעשות טוב". תמונה: דוברות עיריית לוד

באירוע נשאה דברים אורה שנרב, אחותה של רנה: "אנחנו בני ישראל, אנחנו לא מוותרים, אנחנו בוחרים בחיים. אנחנו נטייל ונלמד ונתנדב ונצחק, במיוחד אנחנו הנוער. רנה הייתה נערה בעצמה ועשתה כל כך הרבה. היא מתווה לנו הנוער, את הדרך. היא תמיד אמרה לי שהיא יכולה להיות קטנה ולעשות דברים ענקיים". היא הוסיפה: "אנחנו צריכים בתור בני נוער לחזק את כולם ואת עצמנו ולהמשיך את הדרך של הנערה המדהימה הזו שזכיתי שתהיה אחותי. שתמיד תהיה חסרה לנו בכל דבר שנעשה. אני תמיד אחפש את החיוך שלה, אנחנו נזכור אותה מתוך שמחה בדיוק כפי שהייתה".

יאיר רביבו, ראש העיר לוד: "בשבוע המטלטל הזה החלטנו שאנחנו מרימים את הראש עם משפחת שנרב היקרה וממשיכים את הדרך שרינה הי"ד רצתה. נמשיך לטייל בארצנו וליישב את הארץ. הקשר בין דולב ללוד נרקם דרך הדם של דני גונן ושל רנה, אבל הקשר הזה הוא חזק. בשנים הקרובות אנחנו נחזק את המעיין, נפקוד אותו, נביא לפה תרומות. אנחנו עדיין תחת ההשפעה של הטבילה במים הקרים של המעיין שסיכמו שבוע כואב. ראינו שרנה, דביר ואיתן לא הצליחו להגיע למעיין – אז היום השלמנו את המסע הזה".

דבורה גונן, אימו של דני גונן הי"ד, אמרה בעצרת: ""הדרך לכאן לא פשוטה, הלב דופק חזק. אני מגיעה לכאן ומסתכלת לעומק, מקבלת כוחות וחוזרת הביתה וממשיכה הלאה. לדני היו עוצמה ושקט, וגם במקום הזה יש עוצמה ושקט. לצערי שבוע שעבר לעוצמה ולשקט הזה הצטרפו היופי החיצוני והפנימי של רנה. שלושה באו ושניים חזרו וזה נס, אבל זה לא מספיק לחיות על הנסים. יש לנו עכשיו זמן זהב שכל פרט בעם ישראל לזקוף קומה, לא לסמוך על הניסים והגיע הזמן להתחזק גם בעשייה. קוראת לכולם לעשות חשבון נפש בשביל שנמנע את האירוע הבא".

הרב ישראל סאמט, הרב התורני בלוד, נכח גם באירוע ואמר: "לפני שבוע חשך עלינו עולם והתבשרנו על הרצח המתועב, ומיד התגייסנו כל הקהילה לעסוק בכל מה שצריך כדי לעבור את השבוע של השבעה בצורה הטובה ביותר. הדבר הבולט בשבוע הזה הייתה ההרגשה שלא מדובר רק באירוע של קהילת לוד. זה בולט מהקשר אל המקום הזה, אל אדמת ארץ ישראל. אנחנו מחוברים לארץ ישראל בכל מקום, בלוד או בדולב או בכל מקום אחר"

האירוע נחתם בשירה מרגשת של ההמנון הלאומי התקווה ושירת אני מאמין.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן