נפטר יהודה נוימן ממנהיגי השבויים

יהודה נוימן ממנהיגי השבויים בכלא הירדני הלך לבית עולמו. ראש המועצה האזורית גוש עציון-שלמה נאמן:"איש עם חוש היסטורי וחזון".

לפני 71 שנה, יום אחרי נפילת כפר עציון, נכנעו חברי עין צורים והלכו לשבי, החבר  נוימן עזב אומנם את גוש עציון, אבל גוש עציון לא עזב אותו לעולם.ביתו היה בעין צורים המתחדש אבל ליבו, של יהודה הצעיר הנצחי, היה על ההר.

ירון רוזנטל מנהל בית ספר שדה כפר עציון ששמר על קשר קרוב עם נוימן סיפר "מקיבוצו עין צורים שבבקעת שפיר, במשך עשרות שנים, יהודה לווה את גוש עציון בכלל ואת בית ספר שדה בפרט, כמו אבא דואג ואוהב. היו לנו מאות שעות של שיחות, סיורים והתייעצויות ואני כל כך מודה על כל מה שקיבלתי ממנו במשך השנים."

"לפני 71 שנה קיבוצי הגוש עלו באש, ואנשי הגוש הלכו לשבי, והנה היום עשרות אלפי אורות דולקים בהרי עציון, וכל זאת בזכות יהודה נוימן וחבריו."סיכם רוזנטל.

בעקבות פטירתו של נוימן מעין צורים- מוותיקי גוש עציון וממנהיגי השבויים בכלא הירדני, סופד לו ראש המועצה האזורית גוש עציון-שלמה נאמן ובדף הפייסבוק שלו וכותב:

"בכ"ח תש"ז עלה גרעין בני עקיבא לאבו זיד שבגוש עציון להקים את נקודת ההתיישבות עין צורים,
בין חברי אותו הגרעין היה יהודה נוימן, שהבוקר התבשרנו על פטירתו. נוימן שהיה ממגיני הגוש, נפל בשבי הירדני והיה שבוי כ-10 חודשים. איש עם חוש היסטורי וחזון. באחד מראיונותיו סיפר כיצד דאגו הוא וחבריו להחביא ציוד ביום הנפילה בשבי, אחרי מלחמת ששת הימים שב למקום המחבוא לקחת את הציוד ולהקים מוזיאון (המקלט של יהודה) מורשת בעין צורים המתחדשת באזור חבל שפיר. יהודה נוימן מגיבורי גוש עציון, תודה על ההקרבה, המסירות והשליחות למען הגוש ועם ישראל- יהי זכרך ברוך".

יהודה נוימן
יהודה נוימן קרדיט תמונה בית ספר שדה כפר עציון
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן