תקווה חדשה להוזלת יוקר המחייה- ביטול תאגידי המים

יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה, גדעון סער מבטיח לפעול לביטול תאגידי המים: "בפעולה פשוטה ניתן להביא להוזלה משמעותית של יוקר המחיה ולכן אנחנו מתחייבים למהלך הזה".

ביטול תאגידי המים

יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה גדעון סער ומנהל מטה הבחירות של תקווה חדשה. ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן את תכנית המפלגה לביטול תאגידי המים, כחלק מהמאבק ביוקר המחייה בישראל.

מאז הקמת תאגידי המים, החל משנת 2001 חשבונות המים עלו בכ-65%. הרבה יותר מכל מוצר בסיס אחר. עליית המחיר נובעת ממבנה ניהולי בזבזני, כפול ולא יעיל. תקווה חדשה תחזיר את תעריף המים למחירו ההיסטורי, על ידי:

1.ביטול תאגידי המים והחזרתם לניהול העיריות והמועצות- כיום קיים כפל בניהול ובשירות: שני שירותי לקוחות. שתי מחלקות גבייה ואדמיניסטרציה ועוד. כל אלה יתבטלו ברגע שתאגידי המים יתאחדו בחזרה למקומם הטבעי ברשויות המקומיות.

2.רכיב נוסף שיתבטל עם החזרת הניהול לרשויות המקומיות הוא המע"מ על ההוצאה הביתית. מהלך זה יוריד את מחיר המים בכ-17% באופן מיידי.

3.הרשויות המקומיות ייקחו אחריות על משק המים תוך פיקוח על המחירים וההוצאות מצד המדינה. רשויות שמעוניינות להישאר מתואגדות – יוכלו לעשות כן.

המהלך המדובר צפוי לחסוך בממוצע כ-575 ש"ח למשפחה בכל שנה.

יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער : "אנחנו נסגור את תאגידי המים ברשויות המקומיות. נבטל את תוספת המע"מ. נקים קרן שתסייע בנושא צריכה משותפת של מים בבניינים על ידי הסברה וליווי כדי להקטין את צריכת המים המשותפת. להביא להקטנת חשבונות המים של התושבים ולקדם פרויקטים של ערים חכמות כחלק מתכונית כלכלית להשקעה בתשתיות. זה ייעל את ניהול משק המים המקומי ויוזיל עלויות ותעריפים לצרכן."

גדעון סער
גדעון סער צילום באדיבות תקווה חדשה
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן