ליסינג טו מי – למי מתאים ליסינג פרטי?

ליסינג פרטי הוא כמעט מילה נרדפת לרכישת רכב בימינו, ולא בכדי. מדובר בסוג ליסינג פופולארי אשר מאפשר הנאה מיתרונות מרובים – במישור הכלכלי, הרגשי ועוד. בכתבה הבאה נעסוק בליסינג פרטי ונציג מי הם האנשים שייהנו מעסקה בסגנון זה.

פירוט על הפרטי

אז מהו בכלל ליסינג פרטי? מדובר בעסקה דומה למדי לעסקת הליסינג המוסדי (עסקאות ליסינג שנערכות במוסדות או במקומות עבודה למשל). גם היא נערכת מול חברת ליסינג, אך בשונה ממנה, חותם העסקה איננו נציג מטעם מוסד זה או אחר אלא גורם פרטי. בימינו,  משקי בית רבים נהנים מאפשרות זו, והיא אינה שמורה עוד לקבוצות גדולות בלבד המנהלות צי רכב מפואר.

קיימים שני מסלולי ליסינג מרכזיים במישור הפרטי: תפעולי ובסיסי. במסגרת הליסינג התפעולי משלם הלקוח הפרטי מקדמה בסיסית ולאחר מכן תשלום חודשי קבוע למשך תקופה קצובה מוגדרת מראש (שלוש שנים הן פרק זמן מקובל). בסופה של התקופה חוזר הרכב לחברת הליסינג. הליסינג הבסיסי דומה למדי למסלול התפעולי (עם שוני מסוים בסכום ההחזרים ובפרק הזמן שנקבע). ההבדל העיקרי ביניהם הוא שבסוף המסלול הבסיסי רוכש הלקוח את רכב הליסינג בו השתמש או לחלופין חותם על עסקת ליסינג נוספת עם רכב חדש.

ליסניג פרטי
צילום" PIXABAY

רכב חדש להנאת המשפחה, הארנק נושם לרווחה

מי הם קהלי היעד אשר עשויים להנות מעסקת ליסינג פרטי? מדובר באוכלוסייה מגוונת למדי אשר חוצה מגזרים, תפיסות עולם ואורחות חיים. בראש ובראשונה מדובר במשקי בית המעוניינים להנות מרכב חדש, אך אינם רוצים או יכולים לשלם הוצאה גדולה בעבורו. עסקת ליסינג היא למעשה חוזה השכרה מתקדם המאפשר את כל ההנאות הגלומות ברכב חדש ללא העלות הגבוהה הבאה אתו. אופי התשלום בעסקה זאת – מקדמה שלאחריה תשלום חודשי קבוע – הוא נח מאוד למשפחות רבות, ומאפשר שימוש ברכב חדש שבסיטואציות אחרות לא היה אפשרי. במקום לשלם מאות אלפי שקלים בפעימה אחת, קיימת אופציה נוחה לתשלום מוסדר של סכום פעוט בהרבה מדי חודש.

בשביל השקט הנפשי

ליסינג פרטי אינו יעיל רק בגלל המשמעות הכלכלית אלא גם בגלל חבילת התמיכה הענפה שהוא מספק. ביטוחים, טיפולים תקופתיים, מוקד שירות זמין לאורך כל שעות היממה וסיוע במקרים של תאונות, פנצ'רים וכדומה – את כל אלו מספק חוזה הליסינג הפרטי. לכן, מדובר בעסקה משתלמת במיוחד לא רק עבור משפחות שרוצות לצמצם את עלות הקנייה של רכב חדש, אלא גם עבור אנשים המעוניינים בשקט נפשי מוחלט בכל מה שקשור למכונית שלהם. עסקת ליסינג פרטי מבטיחה התעסקות מינימלית עם כל העניינים הנלווים להחזקת רכב פרטי, וזאת אכן אופציה הקוסמת לרבים מאיתנו.

המוסד למבצעים מיוחדים

כשמבררים על עסקת ליסינג, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ולמצוא את החברה המשתלמת ביותר עבורכם. כזאת אשר מציעה עסקה משתלמת או מבצע אטרקטיבי והחוזה הנחתם איתה הוא רב יתרונות. בנוסף חשוב לבחור בחברה הנהנית מרמת אמינות גבוהה, וכן לוודא שחבילת התמיכה שהיא מספקת אכן תואמת לצרכיכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן