נעצרו המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין דני ורצחו את רינה שנרב ז"ל

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה״ל ומשטרת ישראל אותרו ונעצרו המפגעים אשר ביצעו ביום 23.8.19 את פיגוע המטען במעיין דני (עין בובין) אשר סמוך לישוב דולב שבבנימין במהלכו נרצחה רינה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה. ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "אנו מברכים את כוחות הבטחון שלנו על מעצר המחבלים שרצחו את רינה שנרב הי״ד".

המפגעים, תושבי גזרת רמאללה ובנימין הינם פעילי ארגון החזית העממית (חז"ע) אשר תכננו וביצעו את הפיגוע וכן חשודים בביצוע פיגועים נוספים בגזרה.

פרטי המפגעים:

המחשה של הימ"מ. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

1. סאמר מינא סלים ערביד – כבן 44, תושב רמאללה, מבכירי החז"ע בגזרת רמאללה, בעברו היה עצור מס' פעמים על מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש החז"ע ברמאללה בזמן האינתיפדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים.
ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

‏2. קסאם עא כרים ראגח שבלי – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב כובר, היה עצור בעברו על מעורבותו בפעילות טרור. קסאם ייצר את החנ"מ אשר ממנו הורכב המטען, סייע בהרכבת המטען והיה שותף להפעלתו בשטח.

‏3. יזן חסין חסני מג'מאס – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב רמאללה, היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, והיה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצוע הפיגוע בפועל.

חבר חוליה נוסף בשם נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, כבן 21, תושב ביר זית, פעיל ארגון הסטודנטים של החז"ע באוניברסיטת ביר זית.

השלושה, בראשותו של סאמר ערביד, תכננו לבצע פיגועים נוספים, בכלל זה פיגועי ירי ופיגוע חטיפה.

כמו כן, במהלך החקירה הוסגר מטען נוסף שהיה ברשות התשתית ואשר פוצץ בשטח על ידי כוחות הבטחון. חקירת התשתית נמשכת.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: אנו מברכים את כוחות הבטחון שלנו על מעצר המחבלים שרצחו את רינה שנרב הי״ד במעיין דני סמוך ליישוב דולב בבנימין. אני קורא לכל תושבי בנימין בפרט ולכל תושבי ישראל בכלל לתת דרך הרגליים תשובה ניצחת לטרור ולנצל את תקופת החגים הבאים עלינו לטובה כדי לבקר (כמובן ע״פ הנחיות גורמי הבטחון) במעיין דני ובכל אתרי הטיול בחבל הארץ היפה ביותר בישראל, בארץ התנ"ך, בבנימין.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן