עקב איום בטחוני: אירוע של תנועת רגבים בלונדון – בוטל

הרצאה של תנועת רגבים שתוכננה להתקיים בלונדון בתחילת שבוע הבא בסוגיית הפעילות הבלתי חוקית של האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית, בוטל עקב סדרת איומים מצד גורמים אנטי ישראלים ופעילי BDS.

ברגע האחרון, ערב חשיפה שתוכנן להיערך בלונדון ב-1 לספטמבר בוטל, עקב הצטברות משמעותית של איומים מצד פעילי BDS וגורמים אנטי ישראלים, כלפי מארחי האירוע.
במהלך האירוע, אנשי רגבים היו אמורים לסקור את המצב החוקי של המתרחש ביהודה ושומרון ובמדינת ישראל בכלל, מבחינת שימוש במשאבי קרקע וטבע לאומיים, ולהפנות זרקור על  המעורבות המאסיבית של האיחוד האירופאי וממשלת אנגליה בעניין.
לאירוע נרשם קהל מגוון של פעילי ארגונים ציוניים, עורכי דין, עיתונאים מקומיים ומובילי דעת קהל. בימים האחרונים קיבלו מארחי האירוע סדרת איומים מצד ארגוני שמאל קיצוני, פעילי,BDS אנרכיסטים, וארגונים פלסטינים הפועלים בלונדון.
תחת הסיסמה ״נראה לרגבים ותומכיהם שהם אינם רצויים בבריטניה,״ ארגוני שמאל קיצוניים כגון ״קמפיין הסולידריות עם פלסטין״, ״לעצור את ההריסות״, תנועת הסולידריות הבינלאומית (רמאללה), יח״ד UK, הקרן החדשה לישראל, ואחרים, איימו ב״יום זעם״ בריטי – יום שלם של הפגנות נגד האירוע המתוכנן.
בעקבות הערכת מצב והחשש שהאיומים עלולים לגלוש לאלימות ממשית, הוחלט לדחות את האירוע במספר שבועות, תוך דאגה לסידורי ביטחון תואמים.
מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים אומר, "אנחנו מתארחים שנים רבות להרצאות ושיחות, וכמובן נענים ברצון לכל הזמנה להציג את עמדותינו ואת פעילות רגבים בפני כל מי שמעוניין לשמוע. האיומים האחרונים מהווים שיא חדש של שיתוף פעולה בין פעילי שמאל קיצוני מישראל ומחו״ל, לבין ארגונים פלסטינים אלימים שפועלים להשתיק את הצגת דעות אחרים שנוגדים את הנראטיב שלהם. לשמחתנו, במקום ההרצאה שבוטלה, קיבלנו הזמנות לפגישות אישיות עם תורמים שזעמו על האיומים וביטול האירוע".
לונדון. צילום באדיבות pixabay
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן