רב ניצב יעקב שבתאי מונה למפקד משטרת ישראל

רב ניצב יעקב שבתאי מונה לתפקיד מפכ"ל המשטרה ה-20 של משטרת ישראלץ זאת לאחר שנבחר ע"י שר הבט"פ אמיר אוחנה לתפקיד ובתום השלמת הליך המינוי והאישור ע"י ממשלת ישראל.

במעמד שר הבט"פ ובני משפחתו של המפכ"ל הנכנס, הוענקו דרגות רב-ניצב ליעקב שבתאי.

בכך מונה רנ"צ יעקב שבתאי באופן רשמי לתפקיד המפקח הכללי של המשטרה. ויעמוד בראש המשטרה במהלך השנים הקרובות.

מדברי שר הבט"פ, מר אמיר אוחנה:

"אחרי למעלה משנתיים במהלכן למשטרת ישראל לא היה מפקד קבוע אנחנו יוצאים היום לדרך חדשה. לטובתה של מדינת ישראל ומשטרת ישראל. כמו בכל תפקיד בו כיהנת. קובי, הצגת יכולות מרשימות של חשיבה מחוץ לקופסה ויזמות. לאורך כל שנות שירותך במדים, המצוינות שלך. הערכים שלך והמאמצים שלך זכו להכרה והוקרה משמעותית בשלוש הזדמנויות שונות: אות מצטיין הנשיא בשנת 1994. עיטור המופת של משטרת ישראל בשנת 1995. ובעיטור האומץ של משטרת ישראל בשנת 2004. לאלו שאינם יודעים, נספר כי יש לך תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במנהל חינוך. עניין שבא לידי ביטוי בהנחלת ערכים לפקודיך בכל משימה ותפקיד בו כיהנת. מתוך הבנה ותפיסה עמוקה כי על לובש מדים להיות דמות ערכית ראויה שתשמש מודל לחיקוי".

"זו המשטרה שאזרחי ישראל זקוקים לה. זו אחת מהסיבות הרבות. שבגינן אני מאמין שאתה האדם המתאים להוביל את משטרת ישראל ולחזק את אמון הציבור בה. קובי, אתה לוחם, מפקד ומחנך בכל רמ"ח איבריך. מרגע זה, משטרת ישראל מופקדת כעת בידיך למשמורת קבועה. לפתחך משימות בוערות, דחופות ולא פשוטות לטיפול. בשם אזרחי ישראל כולם. ולמענם, אני מאחל לך הצלחה במשימה החשובה והכבדה שהסכמת לקחת על עצמך – לשמור על ביטחונם ושלומם של אזרחי המדינה. ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!".

מדברי מפכ"ל המשטרה הנכנס, רב-ניצב יעקב שבתאי:

"נפלה בידי הזכות להוביל ארגון המוכיח משחר הקמתו את מקצועיותו. מיומנותו ונכונותו לכל משימה ואתגר. ארגון שמתברך בהון אנושי איכותי ומסור. הנרתם לבצע את שליחותנו. מפקדי משטרת ישראל, קציניה, שוטריה ולוחמיה, חדורי ערכים, מסורים ומוסריים, ופועלים מתוך תחושה אמיתית של שליחות. אני נוטל על עצמי את האחריות המלאה להוביל את המשטרה ולספק בטחון אישי לאזרחי ישראל. בתקופת כהונתי אדאג לכך שמשטרת ישראל תהיה תמיד במוכנות מבצעית גבוהה, בעלת חוסן ערכי, יצירתית, טכנולוגית, יעילה ותשכיל לזהות אתגרים ולהתמודד עמם באופן מיטבי. כבר 31 שנה אני גאה בכל בוקר ללבוש מדים ולשאת את סמלי משטרת ישראל ומדינת ישראל ואני מודע לכובד האחריות הרובצת לפתחי ונכון לשאת בה מתוך תחושת אמונה ושליחות".

יעקב שבתאי ממג"ב למשטרה

רב ניצב יעקב שבתאי, בן 56, נשוי ואב לשלוש בנות. נולד באשקלון ומתגורר כיום בכרכור. בתחילת 2016 קודם לדרגת ניצב ומונה לתפקיד מפקד משמר הגבול, תפקיד שבו כיהן כ-5 שנים עד בחירתו ומינויו לתפקיד מפכ"ל המשטרה.
—–

רב ניצב יעקב שבתאי
רב ניצב יעקב שבתאי. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
יעקב שבתאי
השר אמיר אוחנה ורב ניצב יעקב שבתאי בטקס ההשבעה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן