61 לגוש מתנגדי נתניהו, 59 לגוש נתניהו עם בנט

הסתיימה ספירת הקולות בבחירות לכנסת ה24 ללא הכרעה. כעת הקרב עובר לפוליטיקאים שינסו לשבור את השיוויון בין הגושים בהם מוביל גוש מתנגדי נתניהו. כל הדרך למערכת בחירות חמישית.

גוש מתנגדי נתניהו עם 61 מנדטים

על פי ספירת הקולות לא צפוי שינוי נוסף בגושים. 61 למתנגדי נתניהו, 59 לגוש נתניהו עם בנט.

להלן פירוט המנדטים של המפלגות השונות שהתמודדו לכנסת:
הליכוד 30
יש עתיד 17
שס 9
כחול לבן 8
ימינה 7
עבודה 7
יהדות התורה 7
ישראל ביתנו 7
ציונות דתית 6
מרצ 6
תקווה חדשה 6
המשותפת 6
רע״ם 4

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר לאחר פרסום התוצאות: "לפני שלושה חודשים הפלנו את הממשלה ויצאנו למערכת הבחירות הזאת. היינו אז המפלגה הרביעית בגודלה בישראל, אנחנו מסיימים את מערכת הבחירות הזו המפלגה השנייה בגודלה בישראל שמובילה את גוש השינוי. לדעתי אלה שמאחורינו הם לא חצי מאיתנו אפילו בגודל ומה שאפילו יותר חשוב בעיני זה שעשינו את זה קודם כל באחריות. דאגנו לא להפיל אף אחת ממפלגות הגוש, דאגנו לשמר את הסיכוי לשינוי במדינת ישראל, דאגנו לוודא שכולם יוכלו מחר בבוקר להתחיל לעבוד כדי לנסות להקים פה ממשלה שפויה. ועשינו עוד דבר – את כל זה עשינו בלי ללכלך ובלי להכפיש תוך שאנחנו שומרים על הזהות שלנו. אני אמרתי אלף פעם במהלך מערכת הבחירות הזאת לחברי הכנסת "תזכרו הילדים שלנו רואים אותנו בטלוויזיה. הם שומעים מה אנחנו אומרים, הם שומעים איך אנחנו מנהלים את זה, בוא נגרום להם להיות גאים בנו ובדרך שבה אנחנו מתנהלים".

ח״כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) בתגובה לתוצאות הבחירות:״אמרתי לא להתייאש. נאשם בפלילים לא יכול להרכיב ממשלה. מיד אחרי החג יתחיל בלאגן. אנחנו מוכנים״.

בחירות 2021
בחירות 2021 צילום עמיעד טאוב
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן