נאומו של שר הביטחון בני גנץ בכנס סגל הפיקוד הכללי של צה"ל

שר ההביטחון, בני גנץ, נאם בשבוע שעבר בכנס סגל הפיקוד הכללי של צה"ל, "תנופה- לקצה ובקצה", בהובלת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ובהשתתפות סא"לים ומעלה.

בני גנץ: "לא נוכל להבטיח למשרתים שירות קל או תפקיד מהנה. אבל אנחנו מחויבים לספק להם הוגנות".

שר הביטחון גנץ אמר: "מדינת ישראל היא המדינה החזקה באזור. והחוסן הזה מוטל קודם על כתפי צה"ל וארגוני הביטחון. העוצמה שלנו נשענת על כוח צבאי. אבל גם על עוצמתנו המוסרית ועל התשתית האנושית של צה"ל".

"לא נוכל להבטיח למשרתים שירות קל או תפקיד מהנה. אבל אנחנו מחויבים לספק להם הוגנות. שהמערכת ההיררכית תראה גם את האדם. צה"ל הוא חלק מהחברה הישראלית. וככזה הוא גם מקדם שוויון. אני מצפה מכל אחת ואחד מהמפקדים שיפעל בכדי לקדם נשים. אוכלוסיות מוחלשות. ובעלי מוגבלויות. זה חלק מרכזי ב-DNA של צה"ל".

בהתייחס להחלטת התובעת בהאג לפתוח בחקירה ציין גנץ כי "מדובר בחקירה שהיא אבסורד מול צבא שמקפיד על ערכי המוסר והחוק הבינלאומי".

גנץ הדגיש, כי צה"ל ימשיך לגבות את כל חייליו ומפקדיו, וכי לא תהיה שום פגיעה בתפקוד המבצעי.

בהתייחס למצב האסטרטגי אמר גנץ: "אויבי ישראל מורתעים. חלקם אף נמצאים בתקופה קשה לאור משבר הקורונה. אבל זו גם סכנה. העובדה שלבנון מתפרקת ועוברת תקופה קשה אינה בהכרח סימן טוב. ולכן אנחנו ממשיכים לקדם את המוכנות בכל הזירות. ולהתאים אותה כל העת לאיומים ולהזדמנויות".

גנץ ביקש להודות למפקדים ובראשם הרמטכ"ל על ההירתמות לכל המשימות המבצעיות והאזרחיות, על גיבוש ויישום השינויים המרכזיים של תר"ש תנופה ועל ההירתמות המרשימה לסיוע בקורונה שצה"ל כולו ופיקוד העורף בפרט לוקחים בו חלק מרכזי.

בני גנץ: "לא נוכל להבטיח למשרתים שירות קל. אבל אנחנו מחויבים לספק להם הוגנות".
בני גנץ בנאומו בשבוע שעבר בכנס סגל הפיקוד הכללי של צה"ל. צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן