ריבונות בנגב

חברי מפלגת ימינה סיירו בנגב יחד עם תנועת רגבים ונחשפו לבעיות הריבונות והמשילות הרבים בנושא ההתיישבות הבדואית בנגב

ח"כ מתן כהנא, ח"כית לשעבר עידית סילמן ושירלי פינטו, אשר מועמדים לכנסת ה-23 מטעם מפלגת ימינה סיירו בחמישי האחרון בצפון הנגב ולמדו את סוגיות הריבונות, המשילות והסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב.

ח"כ מתן כהנא, ח"כית לשעבר עידית סילמן ושירלי פינטו. צילום: ימינה

סוגייה מורכבת המשפיעה על יכולת לפתח את האזור בעתיד

את הסיור, שיזמה תנועת רגבים, פתחו המשתתפים בישוב להבים ומשם המשיכו לתצפית על הישוב לקיה תוך הסבר על ההיסטוריה של הנגב וסוגיית תביעות הבעלות.המשך ביצעו תצפית על חורה ושוחחו על יחסי גומלין בין המדינה לבדואים, אכיפת החוק, ומעמד האישה בחברה הבדואית.משם המשיכו לסיור באל סייד תוך עמידה על בעיית ההתיישבות וסיימו את הסיור בטיסה בשמי הנגב.

סוגיית הבדואים בנגב הינה סוגיה סבוכה ומורכבת שיש לה השפעה מכרעת על הנגב ועל יכולת קידומו ופיתוחו העתידיים, ועל כן ישנה חשיבות גדולה ללמוד את הנושא ולקדם תכנית לפתרון המצב העגום.

ימינה תפעל להדרת הריבנות הנגב

שירלי פינטו, אמרה לאחר הסיור: "מטרת הסיור היתה היכרות עם סוגיית הבדואים בנגב ומתן קווים מנחים לפתרון ולהסדרת ההתיישבות. רבים מהציבור הישראלי אינם מכירים לעומק את הבעייתיות והמורכבות הגדולה בסוגיית הריבונות בקרקעות ארץ ישראל בדרום. אי קבלת פסיקות בתי המשפט לגבי העדר הבעלות בקרקעות הפזורה הבדואית אינה מקובלת. אנחנו בימינה נפעל למען הסדרת הנושא גם ביו"ש וגם בדרום והסיור היום בהחלט מהווה חלק חשוב בבניית תכנית ארוכת טווח לשינוי המציאות כאן".

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן