הדרך לרוטציה של בנט ולפיד?

ממשלת בנט ולפיד? יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בהצהרה לתקשורת: "הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו".
בתום הגגשת ההמלצות לנשיא המדינה על המועמד להרכיב ממשלה (נתניהו קיבל את רוב הקולות, בנט המליץ על עצמו וסער על אף אחד) כינס יו"ר יש עתיד מסיבת עיתונאים בה הצהיר על נכונותו לתת לבנט להיות ראשון בממשלת בנט ולפיד.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר בהצהרה לתקשורת:"כל מי שראה היום את הופעתו חסרת האחריות של נתניהו, מבין שהוא לא יכול להמשיך. הוא הפך להיות מסוכן. לעצמו, למדינת ישראל ולשלטון החוק".

"אנחנו צריכים במקום זה להקים ממשלת הסכמה לאומית. פניתי לחברי נפתלי בנט כדי להקים איתו יחד ממשלה. ממשלה שתיפרס על פני כל המרחב הפוליטי. מפלגות ימין, מרכז ושמאל. ממשלה שתשקף את העובדה שאנחנו חיים פה יחד. אנחנו יודעים לגשר על הפערים. אנחנו לא שונאים אחד את השני".הוסיף לפיד.

עוד אמר לפיד:"אנחנו נחושים להביא את השינוי שהבטחנו לאזרחי ישראל. למנוע ממשלה של נאשם בפלילים שנשען על גזענים מטורפים. המבחן של מנהיגים הוא לעשות החלטות קשות מול מציאות מורכבת. הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. הישראלים צריכים לראות שהמנהיגים שלהם יודעים לשתף פעולה".

"אני קורא לכל המפלגות והמנהיגים שהבטיחו שינוי לאזרחי ישראל. נתניהו ינסה עכשיו בכל כוחו לפרק אתכם. הוא יחפש עריקים, הוא יחפש לפרק מפלגות. אל תתנו לו. אין לו ממשלה. אין לו רוב. הוא שבוי בידי הקיצוניים. זה משחק ארוך וינצח מי שיהיה נחוש מספיק, סבלני מספיק וממוקד מטרה. אנחנו לא מוותרים ולא נוותר לעולם, מעולם לא נוהלה מלחמה פוליטית צודקת יותר, וזה ייגמר רק כשננצח".הוסיף יו"ר יש עתיד בסיום.

יאיר לפיד במליאת הכנסת ליברמן במליאת הכנסת. צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן
יאיר לפיד במליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן